Diakonija

Diakonija darbojas Draudzes namā Mārtiņa ielā 3, 1. stāvā, otrdienās 16.00-19.00.  Šajā laikā atvērta arī drēbju kamera. Labprāt pieņemam drēbītes, kuras Tev kļuvušas nevajadzīgas, bet citiem vēl var noderēt.

…ko jūs esat darījuši vienam no šiem maniem vismazākajiem brāļiem, to jūs esat man darījuši.” (Mt.25:40)

Mārtiņa draudzes Diakonija:

Pamatdarbība divos virzienos

1) Drēbju kamera;

2) Mājapmeklējumi un aprūpe;

Drēbju kamera:

No  māsu draudzēm Vācijā saņemam palīdzības sūtījumus –   apģērbu  un sadzīves priekšmetus, kurus izkārtojam  drēbju kamerā; pēc vajadzības  piegādājam cilvēkiem mājās; nosūtam uz slimnīcām, pansionātiem, patversmēm, cietumiem. Drēbju kameru atļauts apmeklēt ikvienam interesentam. Katra mēneša pēdējā svētdienā pēc Dievkalpojuma organizējam  „Atvērtā Drēbju kamera”  draudzes locekļiem. Pieņemam dažādas sadzīves lietas un apģērbu labā lietošanas kārtībā arī no mūsu sabiedrības locekļiem.

Drēbju kamera atvērta: otrdienās un ceturtdienās no 15.30 līdz 18.00

Komunikācija ar draudzes locekļiem  un aprūpe  mājās:

Diakonijas redzes lokā pastāvīgi atrodas draudzes vientuļi, slimi, nespējīgi sevi aprūpēt, vecāka gadagājuma cilvēki, ar kuriem sazināmies telefoniski , apmeklējam gan mājās gan  slimnīcā,  un pēc vajadzības nodrošinām  ar aptiekas un  Rimi dāvanu kartēm.

Ikdienā rūpējamies  par mūsu  draudzes locekļiem , bet ja nepieciešama palīdzība , mūsu kompetences un resursu ietvaros,  palīdzam  ikvienam cilvēkam, kurš  vēršas pie mums.

Organizējam draudzes sadraudzību, ar mācītāja piedalīšanos, vienu reizi mēnesī pēc Dievkalpojuma.

Apzinām vajadzības un iesniedzam mācītājam  aizlūgumus par draudzes cilvēkiem.

Piedalāmies draudzes dzīvē, iesaistāmies  dažādos darbos. Apmeklējam Diakonijas centra rīkotos pasākumus, lai papildinātu savas zināšanas un pilnveidotos.

Aicinājums pievienoties kalpošanā :

  • Mājapmeklējumi un aprūpe – pretendenti, kuriem ir brīvais laiks, lai apciemotu un parunātos, pēc vajadzības palīdzētu mājas darbos vai veiktu aprūpes manipulācijas;
  • Drēbju kamerā – kārtot plauktos drēbes, uzturēt  tīrību, kontaktēties  ar apmeklētājiem;
  • Transporta pakalpojumi – nogādāt  draudze locekļus uz Dievkalpojumu, uz poliklīniku pie ģimenes ārsta u.c., transportēt drēbes adresātiem.