Mūsu draudze

Rīgas Mārtiņa draudze nes lielā Baznīcas reformatora Mārtiņa Lutera vārdu. Mārtiņš Luters piedzima 1483. gada 10.novembrī Eislēbenē, Vācijā un vecāki deva viņam sv. Mārtiņa vārdu, jo viņš piedzima dienā, kad katoļu Baznīcas kalendārā bija sv. Mārtiņa – Tūras bīskapa piemiņas diena. Tādējādi mūsu draudze nes arī sv. Mārtiņa no Tūras vārdu.

Mūsu draudze ir vecākā Pārdaugavas draudze, tā dibināta 1852. gadā. Šodienas Rīgā, Pārdaugavā ir 3 luterāņu baznīcas – Mārtiņa, Lutera (Torņakalnā) un Bolderājas, bet 4. luterāņu draudzei Pārdaugavā, Imantas sv. Gara draudzei, nav sava Dievnama.

1888. gadā baznīcu pārbūvēja un paplašināja, un tā ieguva patreizējo izskatu. Baznīca nekad nav tikusi slēgta, arī grūtajos padomju okupācijas gados ne.

Mūsu uzdevums un aicinājums ir nest Dieva mīlestības vēsti cilvēkiem Rīgā. Un mēs to darām dažādos veidos:
Dieva vārda sludināšana (Dievkalpojumi, Iesvētes mācība, Svētdienas skola, citi izglītojoši pasākumi);
Dieva mīlestības dāvāšana (Veco ļaužu apciemošana mājās, drēbju kamera trūcīgajiem, palīdzība pansionātiem un bērnu namiem);
Dieva klātbūtnes svinēšana (sadraudzība draudzes lokā, sadarbība ar apkārtnes skolām, koncerti dievnamā).

Mācītājs:

Māc. Aivars Smuidris

Aivars Smuidris

Dzimis 1974.gada 3.februārī, Madonā.
2003.gadā beidzis LELB Lutera Akadēmiju.
2003.gada 29.novembrī ordinēts mācītāja amatā.
Kalpojis Rīgas Augšāmcelšanās draudzē.
Mācītājs ir profesionāls mūziķis un spēlē saksofonu pūtēju orķestrī “Rīga”.
Rīgas Mārtiņa draudzē kalpo kopš 2009.gada 1.decembra.

Draudzes valde:
Jānis Moors, Laimonis Ozoliņš, Vineta Fišere, Krista Roze, Dace Gersone, Ieva Ernštreite.

Draudzes padome:

Jānis Moors, Laimonis Ozoliņš, Vineta Fišere, Ieva Ernštreite, Krista Roze, Dace Gersone, Marianna Erdmane, Kristīne Brauna, Andrejs Irbe, Ģirts Savickis.

Draudzes revidenti:
Elīna Epalte-Drulle, Indra Simsone, Raitis Maurāns.

Jānis Moors Dace Gersone Liene Andreta Kalnciema
Draudzes priekšnieks Draudzes sekretāre Draudzes ērģelniece