Lai stātos laulībā ir zināmas prasības gan no valsts, gan baznīcas puses, kas būtu jāņem vērā!
1. Mēs laulājam tikai mūsu draudzes locekļus. Tas nozīmē, ka vismaz vienam no jums, ir jābūt Rīgas Mārtiņa draudzes loceklim. Ja esi citā draudzē pastāv iespēja pārnākt uz mūsu draudzi. Protams ir ieteicams ka vīrs un sieva pieder pie vienas draudzes. Ja no jums neviens nav iesvētīts, tad nāksies apmeklēt iesvētes mācību. Ir iespējamas laulības ar citu kristīgo konfesiju locekļiem.
2. Nāciet uz sarunu pie mācītāja, līdzi ņemot aizpildītu elektroniski, izdrukātu un parakstītu šeit atrodamo iesniegumu. Pie mācītāja uz sarunu, lūdzu, nāciet pieņemšanas laikos. Ar mācītāju noskaidrosit visus ar laulības noslēgšanu baznīcā saistītos jautājumus un vienosieties par laulību datumu un laiku; – ātrākais 6 mēnešus pirms vēlamā laulību datuma jādodas uz jebkuru Dzimtsarakstu nodaļu, tur iesniegsiet visus dokumentus, noskaidrosit visas juridiskās nianses un saņemsit atbilstošu izziņu, kuru jāatnes un jāiesniedz mācītājam, pievienojot augstāk minētajam iesniegumam.
3. Mums būs vairākas tikšanās reizes par kurām vienosimies sarunu laikā.Diemžēl ir arī izslēdzoši nosacījumi. Baznīcā nelaulājam ar citu reliģiju pārstāvjiem (piem. musulmaņiem, jūdaistiem). Cilvēks ir kļūdains, tas ir saprotami, taču nevar jau visu laiku uz viena un tā paša grābekļa kāpt, tādēļ laulības Baznīcā trešo reizi kļūst stipri problemātiskas.
Un pēc tam… Kad esat izlasījuši izsmeļošo pirmo sadaļu, varbūt ir vērts izlasīt arī šo. Patlaban, kad Tu lasīji pirmo daļu visas Tavas domas ir saistītas ar kāzu organizēšanu, viesu aicināšanu utt. Taču laulības, kas viennozīmīgi ir ļoti svarīga mūsu dzīvas norise, nav vienīgā kas notiek un arī Tavā dzīvē notiks baznīcā!Dievs, kurš ir savienojis jūs mīlestībā, dāvās jums ģimeni, dāvās jums bērnus. Kur šos bērnus kristīsit? Kā audzināsit savus bērnus, kā kristīga ģimene, vai sūtīsit viņus Svētdienas skolā, kurā draudzē? Kad lielajai dzīves saulei priekšā aizies mazais mākonītis un viss nebūs tik rožaini uz jauki kā kāzu dienā, kur Tu meklēsi palīdzību, pie kura altāra Tu ar savu mīļoto cilvēku iesi izlūgties stiprinājumu, mierinājumu un iepriecinājumu grūtībās? Vai Tu apdomāji šos jautājumus, kad pieņēmi lēmumu, kurā draudzē laulāties? Vai nav tā, ka svarīgākais bieži vien ir skaista baznīca, labs, iespējams pazīstams mācītājs, ērta piebraukšana un parks, kurā iedzert šampanieti! Taču kā dzīvot kristieša dzīvi pēc tam? Vai šī draudze būs Tava arī pēc tam? Vai Tev ikdienā, kad motivācijas nākt uz šejieni būs daudz mazāk, nekā patlaban, baznīcas apmeklēšana būs ērta no transporta un loģistikas viedokļa? Pārdomā to!