Xylem TRIO Mārtiņa baznīcā

49 16. maijā plkst.: 19:00, Mārtiņa baznīcā koncertēs plaši pazīstamais Xylem TRIO, kurā apvienojušies trīs starptautiski atpazīstami Latvijas mūziķi – brāļi Oskars un Raimonds Petrauski un Rihards Zaļupe.

Xylem TRIO apvieno mūziķus jau no 2006. gada, taču nosaukumu ieguvuši 2010. gadā. TRIO galvenā ideja ir apvienot unikālo taustiņinstrumentu, saksofona un marimbas/perkusiju skanējumu. Šāds ansamblis nav bieži sastopams, tieši tādēļ puišiem šis projekts ir liels izaicinājums, jo lielākoties mūzika ir viņu pašu radīta un aranžēta. Xylem TRIO dalībnieki ir ne tikai lielisks trio, bet arī veiksmīgi un atpazīstami solisti gan Latvijā, gan ārpus tās. Xylem TRIO repertuāram piedēvēt kādu konkrētu mūzikas žanru ir diezgan neiespējami un tādēļ tas tiek dēvēts par ‘crossover’, proti, dažādu mūzikas stilu un novirzienu apkopojums un sajaukums.

Xylem TRIO aktīvi koncertē gan ārpus Latvijas, gan Latvijā un līdz šim piedlījušies tādos projektos, kā Saulkrastu Jazz festivāls, Liepājas Pianisma zvaigžņu festivāls, 7 Stories Of The Gospel of Thomas – sadarbībā ar kori MASKA un diriģentu Jāni Ozolu, Eiro Radio tiešraides koncerts Eiropā un Kanādā projekta “Eiropas Ziemassvētki” ietvaros u.c.

Puišu izveidotais albums “In The Mood of Giya Kancheli” ir ieguvis Latvijas Mūzikas ierakstu Gada Balvu 2010 nominācijās Gada Debija un Labākais instrumentālais Filmu vai Teātra mūzikas albums.

No pasaules un filmu mūzikas, ar akadēmiskās mūzikas akcentiem līdz džeza improvizācijai.

“…Xylem Trio spēle ir jābauda ne tikai ar ausīm, bet arī ar acīm. Veids, kādā viņi sazinās uz skatuves, nav aprakstāms. Dažbrīd liekas, ka viņi lasa viens otra domas – saskatās, un jau zina otra nākamo soli. Tā ir cita dimensija – mūzikas dimensija – tu atslēdzies no ārpasaules un tajā valdošajām problēmām, aizmirsti par laika esamību un par sevi, tajā brīdī dzīva ir vienīgi mūzika.”
/Līga Līvena Laikrakstam “Latvietis”/