Pueri Cantores Mārtiņa baznīcā

Pueri Cantores14. oktobrī plkst.: 18:00 Mārtiņa baznīcā ar solo koncertu uzstāsies Sv.Egidija katoļu baznīcas dziedāšanas skolas jauktais koris “Pueri Cantores” no Vācijas.

Koncertā skanēs Ratera (Rutter), Kodalī (Kodaly), Mendesona (Mendessohn), Čilkota (Chilcott) un citu komponistu darbi.


Pueri Cantores muzicēs Rīgā

Sv.Egidija katoļu baznīcas dziedāšanas skolas jauktais koris “Pueri Cantores” (Vācija) uzstāsies divos koncertos Rīgā.

13. oktobrī plkst.: 19:00 Rīgas ebreju kopienas namā Skolas ielā 6 “Pueri Cantores” piedalīsies mazākumtautību kolektīvu koncertā par godu ebreju jaunā gada svinībām, 14. oktobrī plkst.: 18:00 koris sniegs solo koncertu Mārtiņa baznīcā, Slokas iela 34.

Programmā skanēs Ratera (Rutter), Kodalī (Kodaly), Mendesona (Mendessohn), Čilkota (Chilcott) un citu komponistu darbi.

Braunšveigas Sv.Egidija (jeb Sv.Žila) katoļu baznīcas dziedāšanas skola dibināta 2002. gadā. Šobrīd tajā mācās aptuveni 300 bērni vairākās vecuma grupās. Baznīcas mūzikas skolas kora klasē bērni, sākot no 7 gadu vecuma, apgūst dažādus mūzikas priekšmetus, uzsvaru liekot tieši uz daudzbalsīgas dziedāšanas pamatu apguvi.

Pueri Cantores

Vecākās kora klases jaunieši, sākot ar 10 gadu vecumu, apvienoti korī ar nosaukumu “Pueri Cantores”. Koris regulāri piedalās Sv.Egidija baznīcas dievkalpojumos, atskaņojot dažādu laikmetu un grūtības pakāpju garīgo mūziku, kā arī izpilda dažādus vokāli instrumentālus lielformas darbus. Tā piemēram, šoruden kora repertuārā ir Jozefa Haidna oratorija “Radīšana” (“Die Schopfung”).
Bernhard SchneiderBērnu kora mākslinieciskais vadītājs ir ērģelnieks, diriģents un reģiona vadošais kantors, Bernhards Šnaiders (Bernhard Schneider).

“Pueri Cantores” Rīgā ieradies atbildes vizītē pie Rīgas Doma meiteņu kora TIARA, kurš, savukārt, pirms gada piedalījās Starptautiskajā jauniešu koru festivālā “Eurotreff ‘15”, kas norisinājās Vācijas pilsētās Volfenbutelē (Wolfenbüttel) un Braunšveigā (Braunschweig).

Informāciju sagatavoja:

Inese Beķere
Rīgas Doma meiteņu kora TIARA menedžere
26546537
inese@girlschoir.lv