Muzeju nakts Mārtiņa baznīcā

Muzeju nakts 2015 16. maijā no pulksten 19:00 līdz 01:00 Muzeju nakts pasākumu ietvaros aicinām apmeklēt ari mūsu Mārtiņa baznīcu. Šogad Muzeju nakts norit Raiņa un Aspazijas 150. gadadienas zīmē. 16. maija vakarā muzeji aicinās gan klejot pa dzejnieku biogrāfiju dramatiskajiem līkločiem, gan meklēt viņu daiļrades atspulgus apkārtējās dzīves realitātēs.

Pasākums Mārtiņa baznīcā būs ļoti ievērojams ar pazīstamu mūziķu dalību. Vakaru sāksim ar Latvijā un pasaulē pazīstamo „Xylem TRIO” grupas koncertu. Grupā apvienojušies trīs pazīstami mūziķi: brāļi Oskars un Raimonds Petrauski un Rihards Zaļupe. Vakara gaitā muzicēs arī mūsu draudzes mūziķi – Liene Andreta Kalnciema ar draugiem, ģitārists un augstskolas pasniedzējs Modris Baumanis, ģitārists Vladimirs Kudrins, flautists Emanuels Fernandezs un draugi, arī mācītājs Aivars un viņa kundze Kristīne, flautists Andis Klučnieks un fagotists Nauris Priedītis.

Būs arī aktivitātes ģimenēm un bērniem, ekskursijas pa baznīcu brīvā stilā, ar iespēju uzkāpt baznīcas torņos un pie pulksteņa. Baznīcas sakristejā gaidīs arī kāda silta kafija un tēja.

Kā katru gadu, arī šogad Mag. hist., Mag. paed. Zinta Valdmane mūs vedīs ceļojumā pa Mārtiņa kapiem, kur atdusas Raiņa un Aspazijas draugi – būs iespēja uzzināt par viņu dzīves stāstiem un laiku, kuru viņi ir pavadījuši kopā ar mūsu tautas dižgariem. Ceļojuma programma – “Raiņa un Aspazijas mūža draugi – dzeja un mūzika”.

Muzeju nakts 2015