Bīskapu kolēģijas aicinājums pievienoties akcijai

iGatvojoties atzīmēt 1989. gada 23. augustā notikušās akcijas – Baltijas ceļš – kārtējo gadadienu, Tallinas pilsētas mērs Edgars Savisārs vērsās pie Igaunijas tradicionālo baznīcu vadītājiem ar aicinājumu 23. augustā plkst. 19:00 zvanīt dievnamu zvanus, kā atgādinājumu par pagātnes notikumiem un pateicību par neatkarību un brīvību, kā arī atgādinot par mūsu pienākumiem pret savu valsti un aicinot domāt par nākotni. E. Savisārs aicinājis Igaunijas baznīcu vadītājus uzrunāt pievienoties šai akcijai arī Baznīcas Latvijā un Lietuvā.

LELB Bīskapu kolēģija atsaucas Igaunijas luteriskās baznīcas arhibīskapa Urmasa Vīlmā aicinājumam un mudina LELB draudzes pievienoties akcijai – svētdien, 23. augustā plkst. 19:00 zvanot sava dievnama zvanu.

Dievs, svētī Latviju!

Akcijā Baltijas ceļš, kas notika 1989. gada 23. augustā plkst. 19.00, apmēram 2 miljoni cilvēku sadevušies rokās vismaz 15 minūtes veidoja apmēram 600 km garu dzīvo ķēdi, kas savienoja Baltijas valstu galvaspilsētas Tallinu, Rīgu un Viļņu.

Kopš 2008. gada Eiropas Parlaments noteicis 23. augustu kā Eiropas staļinisma un nacisma upuru atceres dienu.