Aprīlis Rīgas Mārtiņa draudzē

Aprīļa mēneša grafiks

04. apr.
ceturtdiena
Kalpos evaņģēlists Andrejs Irbe.
04. apr.
19:00 Lūgšanu stunda.
Vespere.
06. apr.
sestdiena
10:00 Draudzes nama un baznīcas teritorijas uzkopšanas talka.
Mīļi aicinām palīgā ikvienu! Jo vairāk būsim, jo priecīgāk visiem! Sadraudzība noslēdzot.
07. apr.
svētdiena
10:00 Svētdienas dievkalpojums – Judica – Ciešanu laika pirmā svētdiena.
07. apr.
svētdiena
Esiet mīļi gaidītas ģimenes pilnā sastāvā ar visiem trokšņojošajiem, smejošajiem un nemierīgajiem! Piedalīsies mūsu svētdienas skolas bērni. Kopīga ģimeņu sadraudzība pēc dievkalpojuma. Kas vēlas, paņemiet arī cienastiņu kopīgam galdam!
11. apr.
ceturtdiena
Kalpos evaņģēlists Andrejs Irbe.
12. apr.
piektdiena
18:30 Jauniešu tikšanās draudzes mājā, Mārtiņa ielā 3.

Klusā nedēļa un Lieldienas

14. apr.
svētdiena
10:00 Svētdienas dievkalpojums – Palmarum (Pūpolu svētdiena) – Ciešanu laika otrā svētdiena.
Svētdienas skolā – Godly Play nodarbība.
14. apr.
svētdiena
Pēc diev- kalpo- juma No māsu draudzes Travemindē ir saņemts jauns diakonijas palīdzības sūtījums. Aicinām apmeklēt drēbju istabu draudzes nama lielajā zālē.
15. apr.
pirmdiena
18:30 Krusta ceļš un Krusta godināšanas svētbrīdis baznīcā.
16. apr.
otrdiena
18:30 Filmu vakars draudzes namā, Mārtiņa ielā 3.
17. apr.
trešdiena
18:30 Vespere – svētbrīdis baznīcā gregorisko dziedājumu noskaņās.
Piedalās Mārtiņa draudzes koris.
18. apr.
ceturtdiena
18:00 Ceturtdienas vakara dievkalpojums – Viridum – Zaļā ceturtdiena.
19. apr.
piektdiena
15:00 Pasha – mūsu Kunga un Pestītāja Jēzus Kristus Ciešanu Dievkalpojums Lielajā Piektdienā – dievkalpojumu noturēsim pēc īpašas Lielās Piektdienas kārtības, kurā būs Kristus ciešanu stāsta lasījums, mūsu draudzei tradicionālā mirušo pieminēšana, litānija, krusta godināšana un Svētais Vakarēdiens.
Piedalās Mārtiņa draudzes koris.
20. apr.
sestdiena
22:30 Lieldienu nakts dievkalpojums – nakts vigīlija.
Kristības un Kristību solījuma atjaunošana.
21. apr.
svētdiena
10:00 Svētdienas dievkalpojums – LIELDIENAS – Kristus Augšāmcelšanās svētki.
Pēc dievkalpojuma sadraudzība. Aicināms draudzes locekļus liecināt par Dieva spēku viņu dzīvēs.
Svētdienas skolā – muzikālā un radošā nodarbība.
22. apr.
pirmdiena
11:00 Otro Lieldienu dievkalpojums ar bērnu Kristībām.
25. apr.
ceturtdiena
18:00 Taize lūgšanu vakars.
28. apr.
svētdiena
10:00 Svētdienas dievkalpojums – Quasi modo geniti – Baltā svētdiena.
Dievkalpojumā kalpos mācītājs dr. Uldis Jumejs.
Svētdienas skolā – Godly Play nodarbība.
02. mai.
05. mai.
svētdiena
10:00 Svētdienas dievkalpojums – Misericordia Domini – Trešā Lieldienu svētdiena.
05. mai.
svētdiena

• Klusajā nedēļā no 14. aprīļa līdz 22. aprīlim – SLĒGTA kanceleja, drēbju istaba un NENOTIEK mācītāja Aivara Smuidra pieņemšana.

• 26.04. – 28.04. – draudzes padomes izbraukums.
    Aicinām ikvienu kalpotāju šajās dienās izvērtēt, plānot un gūt garīgu stiprinājumu. Lielāko daļu sestdienas pavadīsim kopā ar mācītāju Jāni Bitānu garīgās pārdomās par tēmu: “Kā iemantot netiesājošu sirdi, kā izlīgt un pārvarēt plaisas starp tuvākajiem?”

• Draudzes BIBLIOTĒKA ir sakārtota un atvērta. Bibliotēka atvērta otrdienās no plkst. 16:00 līdz 19:00 un “diakonijas” svētdienās. Bibliotēkas vadītājas Agrita un Anita aicina uz lasītāju klubiņu otrdienās, kad notiks skaļā lasīšana un sarunas no plkst. 17:30 līdz 18:30.

• Diakonijas drēbju istabas darba laiks otrdienās no plkst. 16:00 līdz 19:00.

• Datumi, ko jau laicīgi vērts atzīmēt savos kalendāros:

• 18.05. – Mārtiņa draudzes kora jubilejas koncerts plkst. 15:00;
    • 01.06. – pavasara ekskursija;
    • 07.06. – Baznīcu nakts – aicinām pieteikties palīgus Baznīcu nakts organizēšanā un nodrošināšanā;
    • 21.07. – 26.07. kristīgā nometne bērniem “Gančauskās”;
    • 26.07. – 28.07. – jau ceturto gadu notiks DRAUDZES DIENAS “Gančauskās” – aicinām pieteikties organizatoru komandā (koordinatorus, fotografētāju, nesējus-uzstādītājus tehnikai u.c. palīgus);
    • 04.08. – brīvdabas dievkalpojums.
  • Mārtiņa draudzes svētdienas skola darbojas svētdienās, dievkalpojuma laikā, draudzes namā, Mārtiņa ielā 3, otrajā stāvā. Pirms nodarbībām draudzes namā, bērni ar skolotājām satiekas baznīcā. Pēc grēksūdzes, mācītāja nelielas uzrunas un svētības vārdiem, bērni ar skolotājām dodas uz svētdienas skolas nodarbībām. Vecāki pēc dievkalpojuma nāk pakaļ bērniem uz draudzes namu.

• Mums visiem kopīgiem spēkiem izdevās paveikt lielu darbu baznīcas teritorijas sakopšanā.
    Liepas ir vainagotas! Liels paldies visiem ziedotājiem, īpaši Sandro, kurš liepu vainagošanai ziedoja 3000 EUR. Paldies Adventa laika tirdziņa dalībniekiem, lielāko daļu iegūto līdzekļu veltījām liepām. Vide, ko veidojam Dieva pielūgšanai  liecina arī par draudzes garīgo stāvokli. Tā mēs pienesam slavu un pateicību Dievam!

Lūgums reizi gadā veikt ikgadējo reģistrēto ziedojumu. To iespējams veikt draudzes kancelejā – skaidras vai bezskaidras naudas norēķinu veidā, kā arī ar pārskaitījumu uz bankas kontu.

Kristus saka: “ja divi no jums virs zemes vienprātīgi kaut ko lūgs, tad mans debesu Tēvs viņiem to piešķirs. Jo, kur divi vai trīs ir sapulcējušies manā vārdā, tur arī es esmu viņu vidū.” [Mt 18:19-20]